Carles Abellan 1963-ban született Sabadell-ben. „Egy hatalmas véletlennek és pályaválasztási bizonytalanságomnak köszönhetem, hogy részese lettem a vendéglátás világának egy olyan korban, amikor még nem volt divat szakácsnak lenni” – emlékszik vissza Carles.
22 évesen beiratkozott az új, Barcelona-i vendéglátóipari iskolába (School of Catering and Hotel Management). Ekkor még nem is sejtette, hogy ez a döntése fogja meghatározni élete hátralevő részét. A tanulás mellett elment dolgozni a Barcelona-i Els Pescadors-ba, valamint a L’Odissea és a La Dama munkatársa is volt. Később, amikor a Hotel Meliá konyháján dolgozott, találkozott Christian Escribá-val és több kollégájával, akik arra kérték, legyen tagja a „Fiatal Séfek Csapatának” (Group of Young Chefs). Itt találkozott először Ferran Adriával.
„Ott, az El Bulliban egy teljesen új világ nyílt meg előttem. Olyan univerzum, aminek minden pontja érdekelt. Azelőtt csak ódivatú technikákat és ijesztő konyhákat láttam. Itt határoztam el végleg, hogy kerüljön akármibe, szakács leszek. Az El Bulli munkatársai folyamatosan kísérletezgettek és új recepteket próbáltak ki a legnagyobbaktól (Girardet, Bocuse, Maximin).
1990-ben, hat évvel később Carles Abellan otthagyja az El Bullit.
A Talaia 1994. júliusában nyitott meg; a
Carles azonban nem szabadult a gondolattól, hogy saját éttermet nyisson. Otthagyta a Talaia-t és elfogadta Ferran Adriá ajánlatát, hogy az El Bulli Hotelhez tartozó Hacienda Benazuza étteremvezetője legyen.
Két évvel később, 2000-ben végül megszületett a döntés és vele együtt Carles Abellan saját étterme, a Comerç 24 is. Az étterem a Born nevű piac egyik raktárépületében kapott helyet. Carles és építész bátyja, Xavi különböző tervekkel és modellekkel álltak elő. Alfons Tost belsőépítész tervezte a bútorok egy részét, ő választotta ki a színeket és végezte el az utolsó simításokat. A végeredmény egy olyan meghitt és egyedi étterem lett, melynek nincs párja Barcelona-ban.
2001 júniusában nyitott meg a Comerç 24, ami a nemzetközi konyha szinte minden stílusát felvonultatja: ázsiai, katalán, olasz, andalúz, amerikai. Nincsen hagyományos menü, első és második fogás, ami igen szokatlan a vendéglátóiparban.
Először készítsd el a tölteléket, amit a tojásba fogsz tölteni. Végy jó minőségű tojásokat és 2-3 perc alatt főzd meg. A tetején bontsd meg a tojást és öntsd ki belőle a lágy belsőt. Hámozd meg és kockázd fel a burgonyát, majd
1 – Nagyhét: a húsvétot megelőző hét, katolikus hagyomány szerint.
2 – Bain-marie: hosszukás. négyszögletes víztartó cinkből, rézből vagy bádogból, melyet forró vízzel töltenek meg abból a célból, hogy benne az ételeket melegen tartsák.
A bejegyzés trackback címe:
https://culinartist.blog.hu/api/trackback/id/tr98717381
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.